Alle latindansene uden partner – så fedt!
Er du Vild med dans? Kunne du tænke dig at lære alle de populære latindanse? Så er dette hold helt sikkert noget for dig! Du vil blive overrasket over, hvor sjovt det er at danse alle latindansene uden partner. Man tænker slet ikke over, at man danser uden partner, da sammenholdet og stemningen på holdet er helt fantastisk. At starte til Latin Ladies giver ikke alene motion og nye dansefærdigheder – det giver også en ny omgangskreds og et godt socialt sammenhold.
På Latin Ladies lærer du de fantastiske latindanse såsom Samba, Cha-Cha-Cha, Rumba, Paso Doble og Jive. Du får rytme, god motion samt lærer tekniske færdigheder. Holdet er kun for kvinder. Der danses ikke med partner. Dette er den fedeste time og giver så meget livsglæde.
Du har som VM Dans medlem i Aarhus mulighed for at flekse til en anden dag, hvis du bliver forhindret i at komme på din normale dansedag. Du er således velkommen til at flekse til et andet hold i Aarhus, Skanderborg, Horsens eller Randers, hvis du skulle blive forhindret i at deltage på din normale dansedag.
Vi har hold på flere niveauer
Herunder finder du de forskellige niveauer, vi tilbyder på Latin Ladies.
Vigtig information
Depositum
Når du reserverer en prøvetime, skal du betale DKK 100 pr. person pr. hold i depositum. Beløbet tilbagebetales, hvis du ikke ønsker at gå på holdet efter prøvetimen. Beløbet fratrækkes i kontingentet, hvis du gerne vil gå på holdet.
Pris og rabat
Kr. 330,00 pr. person pr. måned. (en måned svarer til 4 dansegange). Er dette hold dit 2. hold, får du 40% rabat. Bemærk, at du ved at tilmelde dig, kun reserverer en prøvetime. Dansesæsonen består af 38 dansegange incl. Afdansningsbal. Dansesæsonen betales i 3 rater. Læs mere

Undervisningssted
VM Dans Aarhus, Sommervej 19, 8210 Aarhus V